Magento – najbardziej popularna platforma sklepowa

2 min czytania

Zgodnie z danymi z kwietnia 2014 roku Magento posiada 26,1% udziałów w rynku e-commerce (Top 1 milion sites by Alexa).


Kolejne dwa miejsca zajmuje WooComerce i PrestaShop – odpowiednio 9,7% i 8,2%. W badaniu pod uwagę zostały wzięte aż 77 platformy sklepowe. Częścią raportu jest zestawienie 100 tysięcy najczęściej odwiedzanych witryn internetowych. W tym zestawieniu przewaga Magento jest większa – osiąga 29,7%.

Co dla użytkowników i właścicieli sklepów oznaczają te wyniki?

  1. Czołowe trzy miejsca zajęły systemy e-Commerce, które dostępne są w darmowej wersji.
  2. Przepaść pomiędzy pierwszym a drugim miejscem jest ogromna i wynosi, aż 16,4% – to olbrzymia przewaga przemawiająca na korzyść Magento.
  3. Silna pozycja Magento w tym rankingu oznacza duże zaufanie jaką obdarzona jest ta platforma przez właścicieli sklepów. Jednocześnie, utrzymywane do 4 lat pierwsze miejsce w rankingu świadczy o spełnianiu oczekiwań właścicieli sklepów przez to oprogramowanie sklepowe, zarówno pod kątem rozbudowy i rozwoju sklepu internetowego.
  4. Wzrost ilości i stały rozwój integracji Magento z rozwiązaniami zewnętrznymi używanymi przez obsługę sklepu, tzn. systemów magazynowo-księgowych, CRM i innych.
  5. Duże zainteresowanie Magento oznacza stabilną sytuację firm zajmujących się wdrażaniem Magento – a dla właściciela sklepu nie ma nic gorszego niż rezygnacja ze współpracy z firmą, która nie dokończyła projektu i niemożliwość znalezienia innej.

Dla nas, jako dla firmy zajmującej się wdrożeniami Magento silna pozycja tej platformy sklepowej na świecie to bardzo dobra wiadomość. Jesteśmy przekonani, że potencjalni właściciele sklepów internetowych w Polsce będą coraz częściej spoglądać w kierunku tej dającej niesamowite możliwości rozwoju platformy e-Commerce. W końcu światowa dominacja Magento nie może być przypadkowa.

Ranking Alexa to ranking stron internetowych prowadzony przez spółkę Alexa kontrolowaną przez Amazon. Alexa indeksuje 4,5 miliarda stron internetowych. Śledzony jest zarówno ruch na stronie internetowej – ilość użytkowników i odwiedzane podstrony. Ranking tworzony jest w oparciu o dane uzyskane do użytkowników z zainstalowanym w przeglądarce Alexa Toolbar. Dla uniknięcia błędów wynikających z użycia jednego zestawu danych pod uwagę wzięto również zestawienie quantcast.com.

Menu